
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Linear |
| Min Input Voltage | 80 V |
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 70 kHz |
| Max Input Voltage | 308 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Analog |
| Schedule B | 8542310000 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66874
Ext.Price$0.66874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66874 | $0.66874 |
| 10 | $0.65242 | $6.52420 |
| 25 | $0.64767 | $16.19175 |
| 50 | $0.64295 | $32.14750 |
| 100 | $0.63826 | $63.82600 |
